Dili DeğiştirDili DeğiştirDili Değiştir
Detay
Kapat

KurumsalANADOLU HİDROLİK SANAYİ VE TİCARET

AHS, Anadolu Hidrolik Sanayi ve Ticaret 1975 yılında, Karaman’da Sn.Ahmet Şişmanoğlu tarafından kurulmuştur.Gelişen iş hacmi ve pazar ağının genişlemesi nedeniyle gerekli hammadde tedarikini zamanında sağlayabilmek amacı ile 1996 yılında Konya’ya taşınmıştır.

İlerleyen dönemlerde hidrolik sektörün de adından sıkça söz ettiren firma, teknik ekibini güçlendirerek OEM firmalarına tedarik rolünü üstlenmiştir. İlk kurulduğu yıllarda sadece hidrolik silindir üreten firma kısa zaman içerisinde araç ve ekipmanlara komple hidrolik çözüm sunan global bir firma kimliğine bürünmüştür.

İmalat teknolojisi konusunda Türkiye'nin lider firmalarından birisi olan Anadolu Hidrolik, tarım ve iş makineleri endüstri sektörü alanında çalışan ana sanayi firmalarının sistem ve ünite ihtiyacını karşılamaktadır. Firmamız Konya Organize Sanayi Bölgesinde olup modern CNC ve konvansiyonel tezgâhlardan oluşan bir makine parkına sahiptir. Yine üretim yelpazesine 2004 yılın da yapmış olduğu yeni bir hamle ile gelişmiş döküm parça çözümleri sunan modern dökümhanesini katmıştır.

Son olarak 2009 yılın da süspansiyon sitemlerin de en son üretim metotlarının uygulandığı ve sektöre gerek adet bazında gerekse kalite bakımından en yüksek hizmeti verecek AHS Rot-Rotil parçalarının üretimini kapsayan yatırımı ile devam etmiştir.

Bu kadar kısa sayılacak süreçte dinamik ve genç kadrosuyla dünya liderleri firmaları ile proje bazında antlaşmalar yapmıştır. Anadolu Hidrolik bugün itibarı ile traktör ve kamyonlar için aşağıda belirtilen ürünler de sektöre hizmet vermektedir.

1. HİDROLİK ÜNİTELER

Hidrolik Dişli Pompaları

Hidrolik Kontrol Valfleri

Hidrolik Silindirler

Traktör & Kamyon Hidrolik Direksiyon ve Sistemleri

2. MOTOR ÜNİTELERİ

Kranklar

Bloklar

Kartel

Yağ Pompaları

Balanserler

3. SÜSPANSİYON

Rot Başı, Rot Kolu, Rot Mili, Pitman Kolu, Rotilli Kol, Salıncak, Tork Kolu, V Kolu

ve Z Rot (Denge kolu)

4. KOMPLE ARAÇ

Traktör (% 100 yerli)

Yurdumuzun her bölgesinde kullanılmakta olan ürünlerimizin dünya da ise 4 kıtaya ihracatı yapılmakta ve büyük bir gururla Türkiye’mizi temsil etmektedir. Kalite ve uzmanlığı amaç edinen firmamız, ihracat kapasitesini artırıp gelişen Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak, Sanayimizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmeyi hedeflemektedir.

Tüm bu faaliyetler firmamızın Konya Organize Sanayi Bölgesinde ki 55.000 metrekare alana yayılmış 17.000 metrekare kapalı alana sahip tesislerinde gerçekleşmektedir. 2010 yılı itibari ile firma cirosunun % 60’ı ihraç edilmektedir. Yine firma cirosunun % 4’lük bir kısmı AR&GE çalışmalarına ayrılmıştır.

Anadolu Hidrolik, yine mühendislik çalışmalarının bir ürünü olan MRP yazılımını bünyesinde başarı ile uygulamakta, gerekli maliyet kontrolleri ve iyileştirmeler, müşteri talep ve zamanında teslim periyotları hassas bir şekilde kontrol edilmektedir.

Firma içi üretim ve gerekli satın almalar TS 16949 normlarına uygun olarak yapılmaktadır. 200’ü aşan çalışanıyla, firmamız yürütülen verimlilik ve çevre bilinci çalışmaları ve küreselleşen rekabet ortamında, ortak tasarımcı seviyelerine erişecek yeni projeler ve yatırımları ile büyümesini ve verimlilik düzeyini yükselterek pazardaki kalıcılığını sürdürecektir.

İnteraktif CD İndir

Ad Soyad
Ünvan
Ülke
Şehir
Adres
Telefon
Fax
E-posta

İnteraktif Kapat
Biz Yaptık - perspektif.com